27 ژانویه 2020

تخلیه چاه مکانیزه  با استفاده از ابزار ها، ماشین ها و دستگاه های خاص و تانکر مکنده و پمپ ساکشن انجام میشود.مکانیزه شدن باعث افزایش میزان کیفیت کار نهایی، افزایش سرعت اجرا و کاهش تلفات است و در خصوص تخلیه چاه تا حد زیادی از نظر بهداشتی نیز مورد توجه قرار گرفته است. شرکت اتحاد به عنوان یکی از شرکت های فعال در زمینه ی ارائه ی خدمات تخلیه چاه فاضلاب و لوله بازکنی به صورت مکانیزه و نیمه مکانیزه و با هدف تاثیر گذاری در افزایش سطح کیفی خدمات، آماده ی ارائه ی خدمات به متقاضیان ارجمند می باشد. در این مقاله به منظور افزایش سطح اطلاعات شما خواننده ی گرامی، به این مطلب خواهیم پرداخت که منظور از مکانیزه بودن چیست؟

با گذشت زمان، روش های نوینی مورد استفاده قرار گرفته که موجب آسانی در انجام امور مختلف شده است. این روش ها گاها به عنوان یک سیستم جدید برای انجام یک کار و یا استفاده از یک ابزار جدید برای انجام امور پیشنهاد شده و در زمینه ی تخلیه چاه فاضلاب نیز به کار گیری ابزارها و وسایل پیشرفته باعث شده تا بتوان این کار را با کیفیت بیشتر و در مدت زمان کمتری انجام داد.

برای تخلیه چاه فاضلاب مکانیزه از چه ابزار ها و وسایلی استفاده می شود؟

احتمالا شما در خیابان های اطراف محل زندگی خود، با صحنه هایی از عملیات تخلیه چاه برای ساختمان های مسکونی یا تجاری مواجه شده اید اما مطمئنا نام دستگاه هایی که دیده اید را نمی دانستید و طبیعی است که افراد بسیار کمی در این مورد اطلاعاتی داشته باشند. یکی از مهم ترین ماشین آلات لازم برای تخلیه چاه مکانیزه، تانکر با ظرفیت زیاد ( ده هزار لیتری یا 12 هزار لیتری ) است که در نهایت وظیفه ی حمل و انتقال فاضلاب ها را بر عهده دارد. برای اینکه بتوان فاضلاب را از قعر چاه بیرون کشید نیاز به پمپ مکنده و پمپ ساکشن می باشد و در بسیاری از موارد از پمپ لجن کش برای پاکسازی نهایی فضای چاه استفاده می شود. علاوه بر این ها برخی دیگر از ابزار های ریز و درشت دیگر نیز وجود دارند که کارگران می توانند با استفاده از آن ها به لوله ها و چاه اصلی دست یابند. تخلیه چاه مکانیزه به این معناست که اکثریت مراحل این عملیات با کمک دستگاه های مخصوص در نهایت امنیت و حفظ بهداشت انجام شوند و نیروی انسانی دخالت ناچیزی داشته باشد.

 

نحوه ی انجام عملیات تخلیه چاه مکانیزه

در صورت پر شدن چاه های فاضلاب  تیم اجرایی شرکت تخلیه چاه اتحاد در آن مکان حضور خواهند یافت و عملیات تخصصی آغاز خواهد شد! در ابتدا یک شلنگ قطور که از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار است به قعر چاه فرستاده می شود و سر دیگر این شلنگ به دستگاه پمپ مکنده وصل می گردد.سپس لازم است که از طریق شلنگ استاندارد دیگری فاضلاب به تانکر منتقل گردد. منظور از شلنگ استاندارد این است که از قطر مناسب و استحکام کافی برخوردار باشد تا در طی عملیات تخلیه چاه مکانیزه بتواند فشار بالایی را تحمل نماید.

اگر که تمامی مراحل به درستی و با ابزار های استاندارد و با حفظ نکات اصولی این کار صورت گیرند، فاضلاب به طور کامل
 و توسط دستگاه های پیشرفته ی مکنده تخلیه می گردد.